Date Opponent Time Score Links
 
September
Fri. 1 Bryn Mawr Invitational @ Rose Tree Park 5:30 PM
Sat. 16 at Abington Invitational @ Lorimer Park 8:00 AM
  at Bill Fritz Invitational @ Rowan 12:45 PM 5th Place
Sat. 23 at Osprey Open @ Stockton University 10:00 AM
Sat. 30 at Dickinson Long-Short Invitational 11:15 AM
 
October
Sat. 7 at Jack St. Clair Invitational @ Philadelphia, Pa. 12:15 PM
Sat. 14 at Seven Sisters Championship @ Smith 11:00 AM
Sun. 29 at Centennial Conference Championship @ Gettysburg 11:00 AM
 
November
Sat. 11 at NCAA Mideast Regional Championship @ Big Spring High School 11:00 AM
 
September
Thu. 1 Bryn Mawr Invitational @ Rose Tree Park Men 5:30/Women 6:05
Sat. 10 at Delaware Invitational @ White Clay State Park 10:00 AM 4th Place
  at Highlander Invitational @ Cairn 11:00 AM 3rd Place
Sat. 17 at DII/DIII Challenge @ Kutztown 11:00 AM 16th Place
Sat. 24 at Osprey Open @ Stockton 10:00 AM 13th Place
 
October
Sat. 1 at Dickinson Long/Short 10:30 AM 4th Place
Sun. 16 at Seven Sisters Championship @ Wellesley 11:00 AM 6th Place
Fri. 21 at Haverford Last Chance Meet 4:30 PM No Team Scoring
Sat. 29 at Centennial Conference Championship @ Haverford 11:00 AM 7th Place
 
November
Sat. 12 at NCAA Mid-East Regional Championship @ Center Valley, Pa. 11:00 AM 28th Place
 
September
Tue. 1 Bryn Mawr Invitational @ Rose Tree Park 6:15 PM No Team Scoring
Sat. 5 at DVU Invitational 10:00 AM 2nd Place
Sat. 12 at Mustang Stampede @ Stevenson, Md. 10:30 AM 4th Place
Sat. 19 at Highlander Invitational @ Cairn 11:00 AM 6th Place
  at Bill Fritz Invitational @ Rowan 2:00 PM 4th Place
Sat. 26 at Dickinson Long-Short @ Newville, Pa. 11:15 AM/12:30 PM 6th Place
 
October
Fri. 2 at Paul Short @ Lehigh, Pa. 11:00 AM 35th Place
Sun. 18 Seven Sisters Championship @ Haverford XC Course 10:00 AM 5th Place
Fri. 23 at LVC Last Chance @ Lebanon Valley College 4:30 PM 6th Place
Sat. 31 at Centennial Conference Championship @ Stevenson, Md. 11:00 AM 7th Place
 
November
Sat. 14 at NCAA Mid-East Regional @ Newville, Pa. 11:00 AM 17th Place
 
August
Fri. 29 vs. Bryn Mawr Invitational @ Rose Tree Park 7:00 pm No Team Scoring
 
September
Sat. 6 vs. Highlander Invitational @ Core Creek Park (Langhorne, Pa.) 11:00 AM 2nd Place
Sat. 13 vs. Mule-Falcon Classic @ Cedar Crest College 10:00 am 2nd Place
Sat. 20 vs. Long-Short Invitational @ Newville, Pa. 11:00 am 10th (Long)
Fri. 26 vs. Lancaster Bible Homecoming @ Lancaster Bible 4:00 pm 2nd Place
 
October
Sat. 4 vs. Paul Short Invitational @ Lehigh University 10:00 am 26th Place
Sat. 18 vs. Seven Sisters @ Mt. Holyoke College 11:00 am 5th Place
Fri. 24 vs. Haverford Invitational @ Haverford College 4:30 pm No Team Scoring
 
November
Sat. 1 vs. Centennial Conference Championships @ Haverford College 11:00 am 6th Place
Sat. 8 Alumnae Run 12:00 pm
Sat. 15 vs. NCAA Mideast Regional @ Newville, Pa. 11:00 am
 
August
Fri. 30 vs. Haverford Open @ Haverford College 5:00 pm No Team Scoring
 
September
Sat. 7 vs. Bryn Mawr College Invite @ Rose Tree Park 10:00 am 2nd Place
Sat. 14 vs. Univ. of Delaware Invite @ White Clay Creek State Park 10:30 am 6th Place
  vs. PSU-Brandywine Invite @ PSU-Brandywine 10:00 am 3rd Place
Sat. 21 vs. Mule / Falcon Invite @ Cedar Crest College 10:00 am 5th Place
Sat. 28 vs. Long / Short Invite @ Big Rock HS (Carlisle, PA) 10:30 am 8th (L) / 15th (S)
 
October
Sat. 5 vs. Paul Short Invite @ Lehigh Univ. TBA No Team Scoring
Sat. 19 vs. Seven Sisters Championships @ Smith College 10:30 am 5th Place
Fri. 25 vs. Haverford Invite @ Haverford College 4:30 pm No Team Scoring
 
November
Sat. 2 vs. Centennial Conference Championships @ Carroll County Farm Museum (Westminster, MD) 11:00 am 6th Place
Sat. 9 Alumnae 3K Run 12:00 noon
Sat. 16 vs. NCAA Mid East Regionals @ Lehigh Univ. 11:00 am 19th Place
Sat. 23 vs. NCAA DIII Championships # % @ Hanover, IN 11:00 am
 
September
Sat. 1 vs. Bryn Mawr Invitational # @ Rose Tree Park, Media, Pa. Final No Team Scoring
Sat. 8 vs. Dutchmen XC Invitational @ Annville, PA Final 6th Place
Sat. 15 vs. Penn State-Brandywine @ Media, PA Final 1st Place
Thu. 20 vs. Main Line Invitational @ Haverford, PA Final No Team Scoring
Sat. 22 vs. Mule-Falcon Classic @ Allentown, PA Final 4th Place
Sat. 29 vs. Long-Short Invitational @ Big Spring HS, Newville, PA 11:15 AM / 12:30 PM EST 5th Place
 
October
Sat. 6 vs. Jack Saint Clair Memorial @ Belmont Plateau, Philadelphia, PA 12:00 PM EST 10th Place
Sat. 13 vs. Seven Sisters Championships # @ Wellesly, MA 11:00 AM EST 5th Place
Sat. 27 vs. Centennial Conference Championships @ Haverford, PA 12:00 pm / 12:45 pm 7th Place
 
November
Sat. 3 vs. BMC Alumnae Race @ Bryn Mawr, PA - Bryn Mawr 9:45 AM EST No Team Scoring
Sat. 10 vs. Mid-Atlantic Regional Championships # @ Big Springs HS, Newville, PA 11:00 AM EST 16th Place
Sat. 17 vs. NCAA Div. III Championships # @ Terre Haute, IN 11:00 AM EST - FINAL No Team Scoring
# Exhibition
% Post season
Bold team: Home event